Не дай СНІДу шанс!

AIDS-2Третього грудня представники клубу «Позитив», що діє на базі Києво-Святошинського ЦСПР,  взяли участь у благодійному концерті “Не дай СНІДу шанс!”, який відбувся у Національному палаці мистецтв “Україна”. З цим закликом зірки української поп- та рок-музики звернулися до українців, щоб привернути їхню увагу до небезпеки інфікування та необхідності толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей.

Організаторами благодійного концерту виступили Комітет з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам МОЗ, Міністерство культури та туризму України, Німецьке товариство технічного співробітництва (GTZ), ЮНЕЙДС, Фонд Клінтона, Фонд народонаселення ООН, ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”, МБФ “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні”, компанія “Ашан” та фармацевтичні компанії.

У концерті взяли участь Анастасія Приходько, Тамерлан&Олена Омаргалієва, Асія Ахат, Аріна Домскі, Влад Дарвін, гурти “4 Короля”, “D.Lemma”, “С.К.А.Й.”, “Пара нормальних” та інші.

Привертаючи увагу до проблеми ВІЛ/СНІД у нашій державі, зірки української естради закликали молодь захищатися від інфікування ВІЛ та наголошували на важливості толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом.

Перед палацом “Україна” з 16 год. працювали мобільні пункти, де можна було отримати консультацію з питань ВІЛ-інфекції та пройти тестування на ВІЛ за допомогою швидких тестів. Це супроводжувалося широким розповсюдженням презервативів серед молоді.
Скажи СНІДу «Ні».

Скажи-СНІДу-Ні1 грудня 2010 року до Дня боротьби зі СНІДом  клуб «Позитив» психологом Оксаною Слєповою було проведено тренінг за програмою «Вікно в майбутнє». Мета тренінгового заняття –  актуалізація знань підлітків про ВІЛ та СНІД, з наступною корекцією цих знань шляхом надання підліткам достовірної інформації про цю страшну хворобу.  Під час заняття були розглянуті наступні питання: «Що таке ВІЛ, СНІД»,  «Шляхи зараження на цю хворобу», «Шляхи запобігання зараженню», «Толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих». У жвавій інтерактивній формі, з використанням різних форм роботи молоді люди мали змогу не тільки отримати життєва важливу для них інформацію, але й торкнутися цілого ряду проблем, які тісно пов’язані із шляхами передачі СНІДу. Зокрема, вміння говорити «Ні» на сумнівні пропозиції, вміння контролювати себе, бути госпорадем своєї долі.
Робота за програмами “Дзеркало” та “До школи з радістю”

Малюймо разомТрадиційно діти разом з дорослими займаються в ЦСПР за програмою «Я і моя дитина». Однак, протягом осені відбулася низка спільних занять для батьків і дітей за програмами «Дзеркало» та «До школи з радістю». Такі тренінгові зустрічі були сплановані працівниками Центру (Бондаренко Т., Жанталай Н., Проценко М.) з метою покращення взаємодії між дітьми та їх батьками. Адже не секрет, що в багатьох сім’ях спільна діяльність обмежується переглядом телевізора. У найкращому випадку – приготуванням уроків або підготовкою до школи.

На заняттях діти з батьками малювали, складали казки, вигадували і розігрували життєві ситуації за допомогою лялькового театру.

Як результат,  можна відмітити:

  • Покращення взаєморозуміння між батьками та їхніми дітьми (для декого це були перші кроки назустріч один одному).
  • Змістовне проведення часу у спільній діяльності.
  • Виявлення конкретних проблем у спілкуванні з наступною корекцією.
  • Можливість познайомитись з особливостями взаємодії в інших сім’ях.