Міжнародна конференція “Двадцять п’ять років Чорнобильської катастрофи. Безпека майбутнього “

Київ, 20-22 квітня 2011 року26 квітня 2011 року виповнюються 25-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС. У багатьох країнах ядерні технології розглядаються як одне з найбільш ефективних рішень для задоволення зростаючого попиту в енергії, зменшення викидів парникових газів, пом’якшення зміни клімату, противаги коливанню цін на викопні джерела енергії. У той же час не можна забути наслідки аварії на Чорнобильській АЕС.

Головною метою Міжнародної конференції “Двадцять п’ять років Чорнобильської катастрофи. Безпека майбутнього”, яку планується провести у м. Києві 20-22 квітня 2011 року, є використання уроків Чорнобиля для забезпечення безпеки ядерної енергетики та інших небезпечних технологій, захисту людей і навколишнього середовища від надзвичайних ситуацій.

ОРГАНІЗАТОРИ КОНФЕРЕНЦІЇ

Уряд України спільно з:

Урядом Республіки Білорусь

Урядом Російської Федерації

Європейською Комісією

Міжнародним агентством з атомної енергії

Програмою розвитку ООН

Радою Європи

Товариством технічної та ядерної безпеки GRS (Німеччина),

Інститутом радіаційного захисту та ядерної безпеки (Франція)

На Конференції буде розглянуто наступні питання:

• ядерні та радіаційні ризики – співпраця урядів та населення;

• наслідки ядерних та радіаційних аварій для здоров’я людей та довкілля;

• об’єкт “Укриття”, зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації, стратегія поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом;

• розвиток системи попередження і реагування на ядерні та інші техногенні аварії; розроблення аварійних планів, інформування населення та залучення до аварійного планування; післяаварійний радіаційний моніторинг;

• радіоекологічні наслідки Чорнобильської катастрофи, ведення господарства на забруднених територіях, соціальний та економічний розвиток територій, що зазнали впливу Чорнобильської катастрофи: успішні моделі розвитку, подолання стереотипів та підвищення інвестиційної привабливості регіонів;

• новітні технології та наукові досягнення для безпеки майбутнього.

Робочі мови конференції: українська, російська, англійська.

Планується видання матеріалів Конференції.

Тези доповідей – файл Microsoft Word (до двох сторінок тексту формату А4, шрифт Times New Roman розмір 12, з указаним у верхньому правому куті одним з напрямків Конференції) та заяву про участь у Конференції просимо надсилати до секретаріату Оргкомітету не пізніше 25 жовтня 2010 року за адресою:

03164, Київ 164,

вул. Генерала Наумова, 13

Секретаріат Конференції тел. +380 044 423 81 48,

електронна адреса vnd@icz.com.ua
Тренінгові заняття для учнів ЗОШ с.Бузова

Buzova30 листопада 2010 року, за проектом “Не дай себе заманити”,  що фінансується FOCCUS,  відбулися тренінгові заняття з підлітками у загальноосвітній школі села Бузова.  Пропонуємо загальній увазі відгуки учасників тренінгу:

Мені найбільше сподобалося, що

 • ми навчились говорити не просто «Ні», а досить переконливе «Ні»;
 • я дізналася, як відмовляти і які приховані цілі можуть мати інші люди;
 • нас годували мандаринами;
 • я навчилась відмовляти;
 • працювати в командах;
 • хороші тренери;
 • я дізнався багато способів уникання заманювання до шкідливих звичок і зв’язків;
 • до нас приїхали психологи;
 • вправа «Хто на нас полює»;
 • як ми разом практикували методи відмови, всі виступали а я навчився відмовляти, коли мені пропонують щось шкідливе;
 • я навчився відмовлятись від поганих пропозицій;
 • для мене було важливо почути цю інформацію, адже я навчилася відмовляти, почувала себе впевненою у собі;
 • мені було комфортно працювати з психологами, їх любязніть та привітність.

Таких тренінгів потрібно побільше!!!  Невже професія психолога може бути такою цікавою?
Коростенському центру – 10 років

Korosten 26 листопада 2010 року Коростенський центр соціально-психологічної реабілітації   населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи святкував 10-у річницю своєї діяльності.

У святкових подіях взяли участь представник МНС України, представники Управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Житомирської облдержадміністрації, мер міста Коростеня, представники ПРООН в Україні та багато інших запрошених, які були причетні до заснування центру та сприяли його роботі.

За 10 років спеціалістами центру розроблено та впроваджено значну кількість соціальних реабілітаційних програм, спрямованих на психологічне й фізичне оздоровлення всіх верств населення. Зокрема, з 2001 року продовжує працювати проект “БІЗ” (Безпека. Інформування. Захист.), метою якого є інформування населення щодо радіаційної безпеки, підвищення радіоекологічної освіти, психологічна підтримка, правовий та соціальний захист населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Нещодавно спеціалістами центру розроблена нова програма «Здорове життя – з радіацією і без неї», завдяки якій планується охопити всі постраждалі північні райони Житомирської області. Програма включає в себе 3 проекти: для молодших школярів – проект «Граючись, вчимося безпечному проживанню на радіаційно забруднених територіях» (казкова вистава «Як рак допоміг звірятам лихо перемогти»), для середніх школярів – проект «Особливості харчування на радіаційно забруднених територіях», для старшокласників – проект «Альфа, бета, гамма – абетка розуміння», з використанням фільму, підготовленого МНС за підтримки Чорнобильської програми відродження та розвитку ПРООН в Україні.

Враховуючи інформаційні потреби сьогодення, інформаційно-аналітична служба центру розгорнула широкий спектр роботи з населенням, спрямований на забезпечення жителів радіоактивно забруднених територій достовірною та об’єктивною інформацією про стан довкілля, безпеку проживання та ведення здорового способу життя на цих територіях. Це створення і розповсюдження інформаційних матеріалів, проведення інформаційних зустрічей, тренінгів, а також виступи на радіо, розміщення різноманітної «чорнобильської» інформації на шпальтах газет.

Одним із пріоритетних напрямків роботи центру на сучасному етапі є розвиток місцевих громад і соціально-економічне відродження постраждалих регіонів. У роботі з громадами використовується впровадження нових моделей соціальної поведінки, поступова зміна ціннісних орієнтацій та установок.

За 10 років плідної і відданої роботи Коростенський центр зайняв відповідне місце у громаді міста. Щорічно до них звертається і отримує допомогу понад 15 тисяч осіб різних вікових категорій.

За багаторічну і сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, високий професіоналізм, значний внесок в організацію роботи соціально-психологічної допомоги населенню колектив Коростенського центру був нагороджений Почесними грамотами МНС України, Житомирської облдержадміністрації та Коростенської міськдержадміністрації.

Департамент у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.