ЗАТИШНО У «ЗАТИШКУ»

Когось лякає самотність на схилі років…Чи самотність взагалі. Якщо це про вас – то завітайте до клубу за інтересами «Затишок». І від нудьги не залишиться й сліду! «Дівчатами», яким від 50 до 85 років, керує Антоніна Антонівна Мартинюк. Збираються вони разом за рукоділлям з листопада минулого року. І чим ближче знайомляться – тим більше спільних інтересів віднаходиться – разом співають, разом краєвиди Боярки вивчають, театри відвідують, відзначають свята та діляться секретними сімейними рецептами. А також діляться життєвим досвідом та допомагають одна одній у часи скрути. Людмила Сергіївна Крещенська сьогодні співає разом з усіма, а прийшла до «Затишку» після поховання чоловіка вважаючи, що і для неї життя скінчилось. Дівчата обігріли, підтримали, і вона просто щаслива, що потрапила до таких приємних людей. Цю думку поділяють й інші. Щиру подяку висловлюють Ангеліні Миколаївні Лахтадир, директору Центру соціально-психологічної реабілітації, де збирається клуб «Затишок»: «Для нас це як будинок піонерів, адже усі ми з віком на дітей перетворюємось. Нас тут радо приймають, створюють усі умови, та ще й безкоштовно. Ангеліна Миколаївна – чудова людина, в неї просто дар Божий об’єднувати людей», – висловила спільну думку Антоніна Мартинюк. За рукоділлям та співами час плине непомітно. Але цих бадьорих та веселих «дівчат» чекає ще багато зустрічей та великих справ.

Ганна Бєлобородова
До Дня медичного працівника розроблено символіку Київської обласної дитячої лікарні

Емблема Київської обласної дитячої лікарні (КОДЛ)В рамках співпраці між Києво-Святошинським центром соціально-психологічної реабілітації (ЦСПР) та Київської обласної дитячої лікарні (КОДЛ), працівниками нашої інформаційно-аналітичної служби було розроблено та виготовлено емблему лікарні.

Ця емблема являє собою поєднання традиційного медичного символу – Червоного хреста – з контурним зоображенням дитячого обличчя, що нагадує також смайлик.

Роботи зі створення символіки було розпочато досить давно. Перший варіант емблеми з`явився майже рік тому, але новий, допрацьований, варіант, що був презентований до Дня медичного працівника – не тільки значно привабливіший за попередній, але й виконаний у відповідності до всіх необхідних технологічних вимог (без втрати якості зображення, його можна використовувати для нанесення на папір, тканину, пластик – тобто на документи, візитні, картки, беджи, значки, одяг, тощо).
Семінар для психологів району

Розпочато спільну методичну роботу між Києво-Святошинським центром соціально-психологічної реабілітації та Києво-Святошинським центром практичної психології відділу освіти (директор Тамари Герасим’юк). Першим кроком став практичний семінар «Профілактика емоційного вигорання у психологів». Були присутні психологи загальноосвітніх шкіл району та спеціалісти ЦСПР. Провели семінар психологи ЦСПР Ганна Яценко та Максим Проценко. Під час заключної рефлексії всі присутні зійшлися на тому, що подібні форми роботи надзвичайно корисні обом сторонам. Було домовлено продовжити співпрацю і зустрітися вже найближчим часом.
7. Де можна знайти інформаційні матеріали про Чорнобильську катастрофу

Відповіді на запитання про те, де можна знайти інформацію про  аварію на ЧАЕС, отримані у ході проведення інформаційної Інтернет – конференції, приуроченої 24-й річниці Чорнобильської катастрофи (2010)

7.1. Де я можу знайти офіційні доповіді України англійською мовою про Чорнобильську катастрофу? (15, Марк Молітор)

7.2. Яка загальна «вартість» Чорнобильської катастрофи? Прямі витрати/непрямі втрати. Різні категорії витрат/втрат. Яку частину витрат понесла кожна з країн? (16, Марк Молітор)

Відповідь:

Офіційні матеріали про Чорнобильську катастрофу, її наслідки та шляхи подолання можна знайти на офіційному сайті МНС України за електронною адресою:

http://www.mns.gov.ua/news/682.html

під назвою

Повний текст Національної доповіді в форматі PDF (9 мБ)

Начальник відділу соціально-економічного розвитку територій та місць компактного переселення Департаменту у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи МНС України ГлушкоІ.Б.

___________________________

* Думка експертів, за яку МНС України відповідальності не несе

За матеріалами сайту МНС України http://www.mns.gov.ua/content/chornvidpovidi2010.html
6. Про діяльність центрів соціально-психологічної реабілітації населення

Відповіді на запитання про  діяльність центрів соціально-психологічної реабілітації населення, отримані у ході проведення інформаційної Інтернет – конференції, приуроченої 24-й річниці Чорнобильської катастрофи (2010)6.1. Чи діють Центри соціально-психологічно реабілітації та інформування постраждалого населення? Які їх завдання? Де вони знаходяться? (30, Наташа Білан).

Відповідь:

Центри соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи (далі – Центри) були створеними впродовж 1994 –2000 рр. МНС за підтримки Програми ЮНЕСКО-Чорнобиль та Чорнобильської Програми ООН (в Київській області – у мм. Бородянка, Боярка, Іванків, Славутич; Житомирська область – м. Коростень).

Діяльність таких Центрів спрямовано на роботу серед найбільш уразливих верств постраждалого населення : інвалідів, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, безробітних, дітей та підлітків.

Основними завданнями цих інституцій є:

• Надання соціально-психологічної підтримки населенню постраждалих регіонів;

• Активізація людей на конструктивне вирішення проблем;

• Розвиток соціальної відповідальності та здатності кожної окремої людини взяти відповідальність за своє життя, не покладаючись в усьому на владу;

• Інформаційно-просвітницька діяльність;

• Розбудова соціальних зв`язків та розвиток громад.

Ці установи стали невід’ємними частинами соціальної інфраструктури міст і районів, спрямованої на встановлення партнерських зв’язків між державними закладами, соціальними інституціями та громадськими організаціями з метою активізації населення, визначення пріоритетів розвитку як в соціальній, економічній, так і в екологічній сферах життя.

Щорічно до Центрів звертається понад 70,0 тис. осіб, (зокрема протягом 2009 року фахівцями надано допомогу 75 533 особам, проведено індивідуальну роботу з 4776 особами та індивідуальні консультації з 3298 особами, 6890 групових занять, прочитано 206 лекцій, а також проведені семінари-тренінги, інформаційні зустрічі, масові заходи та інш.).

Більш детальну інформацію про роботу Центрів можна дізнатися на сайті МНС: http://www.mns.gov.ua/content/chornobyl_cspr.html та власних сайтах Центрів: boyarka-archive.cspr.info , www.ivankiv.cspr.info, www.Borodyanka.cspr.info.

Головний спеціаліст відділу комплексного медико-санітарного забезпечення постраждалих громадян Департаменту у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи МНС України О.О.Михальченко

6.2. Які теми є найбільш важливими в інформуванні постраждалого населення на даному етапі? На чому ви зосередили б увагу людей, що проживають на постраждалих територіях?(21;м.Іванків, Київської обл., центр «Довір’я»).

*Відповідь:

Населення насамперед турбують такі питання:

1. Пов’язані з власним здоров’ям.

2. Пов’язані зі здоров’ям дітей.

3. Питання безпеки проживання на РЗТ.

4. Питання щодо повноцінного харчування.

У зв’язку з цим актуальними темами для інформування є ті, які дозволяють:

1. Зберегти, зміцнити здоров’я, насамперед здоров’я дітей.

2. Провадити господарювання на присадибних ділянках, дотримуючись рекомендацій спеціалістів (наприклад, не використовувати попіл від спалення бадилля, трави як добриво).

3. Повноцінно харчуватися, дотримуючись правил гігієни, а також рекомендацій щодо обробки продуктів перед тим, як вживати їх.

4. Дотримуватися рекомендацій стосовно лісових грибів та ягід – уникати вживання їх, а якщо це неможливо – ретельно їх мити; уникати вживання дичини;

5. Для Іванківського району, розташованого неподалік від Зони відчуження, важливими є застороги щодо самовільного її відвідування, а ще важливіше – ні в якому разі не вживати лісової продукції з Зони відчуження.

Науковий співробітник Інституту соціології

НАН України, кандидат соціологічних наук

Н.В.Ходорівська.

За матеріалами сайту МНС України http://www.mns.gov.ua/content/chornvidpovidi2010.html