Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

image_pdfimage_print

Відповіді на запитання про  діяльність центрів соціально-психологічної реабілітації населення, отримані у ході проведення інформаційної Інтернет – конференції, приуроченої 24-й річниці Чорнобильської катастрофи (2010)6.1. Чи діють Центри соціально-психологічно реабілітації та інформування постраждалого населення? Які їх завдання? Де вони знаходяться? (30, Наташа Білан).

Відповідь:

Центри соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи (далі – Центри) були створеними впродовж 1994 –2000 рр. МНС за підтримки Програми ЮНЕСКО-Чорнобиль та Чорнобильської Програми ООН (в Київській області – у мм. Бородянка, Боярка, Іванків, Славутич; Житомирська область – м. Коростень).

Діяльність таких Центрів спрямовано на роботу серед найбільш уразливих верств постраждалого населення : інвалідів, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, безробітних, дітей та підлітків.

Основними завданнями цих інституцій є:

• Надання соціально-психологічної підтримки населенню постраждалих регіонів;

• Активізація людей на конструктивне вирішення проблем;

• Розвиток соціальної відповідальності та здатності кожної окремої людини взяти відповідальність за своє життя, не покладаючись в усьому на владу;

• Інформаційно-просвітницька діяльність;

• Розбудова соціальних зв`язків та розвиток громад.

Ці установи стали невід’ємними частинами соціальної інфраструктури міст і районів, спрямованої на встановлення партнерських зв’язків між державними закладами, соціальними інституціями та громадськими організаціями з метою активізації населення, визначення пріоритетів розвитку як в соціальній, економічній, так і в екологічній сферах життя.

Щорічно до Центрів звертається понад 70,0 тис. осіб, (зокрема протягом 2009 року фахівцями надано допомогу 75 533 особам, проведено індивідуальну роботу з 4776 особами та індивідуальні консультації з 3298 особами, 6890 групових занять, прочитано 206 лекцій, а також проведені семінари-тренінги, інформаційні зустрічі, масові заходи та інш.).

Більш детальну інформацію про роботу Центрів можна дізнатися на сайті МНС: http://www.mns.gov.ua/content/chornobyl_cspr.html та власних сайтах Центрів: boyarka-archive.cspr.info , www.ivankiv.cspr.info, www.Borodyanka.cspr.info.

Головний спеціаліст відділу комплексного медико-санітарного забезпечення постраждалих громадян Департаменту у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи МНС України О.О.Михальченко

6.2. Які теми є найбільш важливими в інформуванні постраждалого населення на даному етапі? На чому ви зосередили б увагу людей, що проживають на постраждалих територіях?(21;м.Іванків, Київської обл., центр «Довір’я»).

*Відповідь:

Населення насамперед турбують такі питання:

1. Пов’язані з власним здоров’ям.

2. Пов’язані зі здоров’ям дітей.

3. Питання безпеки проживання на РЗТ.

4. Питання щодо повноцінного харчування.

У зв’язку з цим актуальними темами для інформування є ті, які дозволяють:

1. Зберегти, зміцнити здоров’я, насамперед здоров’я дітей.

2. Провадити господарювання на присадибних ділянках, дотримуючись рекомендацій спеціалістів (наприклад, не використовувати попіл від спалення бадилля, трави як добриво).

3. Повноцінно харчуватися, дотримуючись правил гігієни, а також рекомендацій щодо обробки продуктів перед тим, як вживати їх.

4. Дотримуватися рекомендацій стосовно лісових грибів та ягід – уникати вживання їх, а якщо це неможливо – ретельно їх мити; уникати вживання дичини;

5. Для Іванківського району, розташованого неподалік від Зони відчуження, важливими є застороги щодо самовільного її відвідування, а ще важливіше – ні в якому разі не вживати лісової продукції з Зони відчуження.

Науковий співробітник Інституту соціології

НАН України, кандидат соціологічних наук

Н.В.Ходорівська.

За матеріалами сайту МНС України http://www.mns.gov.ua/content/chornvidpovidi2010.html

Vkontakte Facebook Twitter