Відповіді на запитання про надання житла, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, отримані у ході проведення інформаційної Інтернет – конференції, приуроченої 24-й річниці Чорнобильської катастрофи (2010)

2.6.1. Наша сім’я в 2000 році оформила документи на переселення з радіаційно забрудненої території в чисту зону. Пройшло уже майже 10 років, проте черга на отримання житла рухається дуже повільно, в нашій сім’ї два інваліди по ЧАЕС, з них одна дитина, якій 10 років – діагноз страшний, дитина не ходить, добре не бачить. Хочемо знати, як будуть надалі забезпечуватись інваліди по Чорнобилю, в тому числі діти-інваліди квартирами по переселенню.(10; Волинська обл., смт.Маневич, Гумінська Лідія М.)

Відповідь.

На сьогодні склалася вкрай напружена ситуація із забезпеченням житлом постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Через недостатні обсяги фінансування з державного бюджету програми “Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” станом на 01.01.2010 відповідно до загально(обласних)міських реєстрів громадян, які перебувають на квартирному обліку, в Україні вирішення житлового питання потребують 39426 сімей. Із них: 10312 сімей інвалідів-чорнобильців (2574 сім’ї, які проживають у гуртожитках, комунальних квартирах, 935 осіб з хронічними захворюваннями, 372 сім’ї, у складі яких є діти-інваліди, що потребують особливого догляду), які відповідно до пункту 10 статті 20 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” повинні забезпечуватися житлом протягом року з дня подання заяви (на квартирному обліку на пільгових умовах перебувають з 1993-1997 років), 14729 сімей, які самостійно за направленнями облдержадміністрацій переселяються (переселилися) з радіоактивно забруднених територій (перші у реєстрі сім’ї, які чекають житло по переселенню з 1990 року).

Проектом Закону України “Про Державний бюджет України на 2010 рік” (реєстр. № 5000 від 15.09.2009) видатків на бюджетну програму “Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” не передбачено.

Загальнодержавною програмою подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2006-2010 роки, затвердженою Законом України від 14 березня 2006 р. № 3522-IV, визначено основні групи громадян, які потребують пріоритетності у соціальному захисті, у тому числі і забезпеченні житлом, а саме: учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС категорії 1 (інваліди-чорнобильці), сім’ї з дітьми інвалідами, захворювання яких пов’язане з наслідками Чорнобильської катастрофи, населення, яке проживає на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення, насамперед у зоні безумовного (обов’язкового) відселення, та евакуйовані особи або громадяни, відселені із зазначеної території.

Тому, у разі відновлення фінансування вищевказаної бюджетної програми, пріоритет у забезпеченні житлом буде надаватися вищезазначеним категоріям постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Головний спеціаліст відділу реалізації Чорнобильських програм

Департаменту капітального будівництва, забезпечення житлом

та реалізації будівельних Чорнобильських програм МНС України

Знайда В.В.

2.6.2. Чи передбачається фінансування з Державного бюджету програми «Забезпечення житлом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» на 2010 рік, у тому числі за самостійно придбане (збудоване) житло? (11)

Відповідь.

Відшкодування вартості витрат громадянам, які переселилися з радіоактивно забруднених територій за направленнями облдержадміністрацій, за самостійно придбане (збудоване, добудоване) житло за місцем переселення здійснюється розпорядниками бюджетних коштів за рахунок програми “Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Проектом Закону України “Про Державний бюджет України на 2010 рік” (реєстр. № 5000 від 15.09.2009) видатки на вищевказану бюджетну програму не передбачено.

МНС листом від 24.03.2010 № 01-3207/203 звернулося до Першого віце-прем’єр-міністра України Клюєва А.П. з проханням доручити Міністерству фінансів при доопрацюванні проекту Закону України “Про Державний бюджет України на 2010 рік” передбачити МНС видатки за бюджетною програмою “Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

У разі відновлення фінансування вищезазначеної бюджетної програми Міністерством при підготовці проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про Порядок використання коштів у 2010 році, передбачених у державному бюджеті для забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” буде передбачено механізм відшкодування вартості витрат громадянам за самостійно придбане (збудоване, добудоване) житло.

Головний спеціаліст відділу реалізації Чорнобильських програм

Департаменту капітального будівництва, забезпечення житлом

та реалізації будівельних Чорнобильських програм МНС України

Знайда В.В

За матеріалами сайту МНС України http://www.mns.gov.ua/content/chornvidpovidi2010.html

image_pdfimage_print