Перший захід до Дня захисту дітей

Автор: Editor Опубліковано: Травень - 31 - 2010

До Міжнародного Дня захисту дітей у Київській обласній дитячій лікарні психологом Києво-Святошинського ЦСПР Оксаною Слєповою було проведено заняття з дітьми за темою: «Права та обов’язки дитини». Міжнародний день захисту дітей відзначається щороку 1 червня, а встановлене це свято було ще в листопаді 1949-го ухвалою Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Цей день покликаний привернути увагу світової спільноти до проблем охорони здоров’я дітей, боротьби з експлуатацією дитячої праці, дотримання прав дитини на освіту, дозвілля, захист від фізичного та психологічного насилля тощо.

На занятті дітки спочатку самі давали визначення своїм обов’язкам та правам. Ось про які свої обов’язки дітки знають найкраще: «слухатися батьків», «вчитися», «вести здоровий спосіб життя», «хлопцям іти до армії», «захищати природу», «допомагати тваринам», «любити Батьківщину», «знати закони та гімн України». Під час гри вони розподіляли обов’язки між собою та батьками. Наступним етапом був невеличкий інформаційний блок про обов’язки дітей з елементами артотерапії: діти спробували символами зобразити свої обов’язки.

Сподобалась малечі також і наступна вправа: діти аналізувати, яким чином у літературних творах було змальовано порушення прав казкового героя. Приміром, у казці А.Лінгрен «Малюк і Карлсон, який живе на даху» славнозвісна Фрекен Бок порушила наступні права дитини: «Жодна дитина не повинна бути скривджена» та «Кожен має право на повагу до його гідності». У казці Г.Андерсона «Снігова Королева» було порушено той принцип, що «Діти мають право жити зі своїми батьками і нікому не дозволено їх розлучати», адже підступна Королева забрала Кая від його батьків до свого замку. А у казці Ш.Перо «Попелюшка» дівчинку примушували працювати і вдень, і вночі, що порушувало право дитини на відпочинок і дозвілля. Ось у такій цікавій ігровій формі діти дізналися про свої права та обов’язки.

Оксана СЛЄПОВА, психолог

image_pdfimage_print