До всесвітнього дня медсестри

Автор: Editor Опубліковано: Травень - 12 - 2010

Den medsestryНа базі Києво-Святошинського ЦСПР відбулося творче та цікаве заняття з дітьми та підлітками лікарні, яке було присвячене Всесвітньому дню медсестер. Під час заняття маленькі пацієнти Київської обласної дитячої лікарні розробили тематичні плакати для своїх медсестер, написали їм слова вдячності, зворушливі душевні побажання, іноді навіть у віршованій формі:

Медичну сестру ми разом вітаєм,

Робота важка, ми це поважаєм.

Медсестра при народжені допомагає

І від хвороб нас охороняє!

А ще діткам гастровідділення пощастило сфотографуватися зі старшою медичною сестрою – Лідією Іванівною. Всі плакати розвісили у гостьових кімнатах відділень лікарні.Тож і наступна зміна медперсоналу, і батьки зможуть подивитися на витвори мистецтв своїх діточок. Ще раз зі святом!

Наша довідка:

12 травня відзначається Всесвітній день медичних сестер. Свято засноване Міжнародною радою медсестер в 1971 році в день народження Флоренс Найтінгейл – першої англійської сестри милосердя.

У 1856 році Флоренс Найтінгейл на свої гроші поставила на високій горі в Криму над Балаклавою великий хрест з білого мармуру на згадку про солдатів, лікарів і медсестер, які загинули під час Kримської війни.

Міжнародна рада медсестер – перша у світі професійна організація жінок. У ній активно працювали медсестри Англії, США, Канади. На конференції в Лондоні в 1899 році була висловлена ідея створення системи освіти та контролю професійної діяльності медсестер на міжнародному рівні.

Кожні 2 роки міжнародний комітет Червоного Хреста в день 12 травня присуджує 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл, які є вищою нагородою для медичних сестер.

День медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя 141 країни в професійну громадську організацію – міжнародну раду медичних сестер.

За ініціативою Міністерства охорони здоров’я України й Асоціації медичних сестер, починаючи з 1997 року, в Україні 12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри.

3200 працівників патронажної служби Товариства Червоного Хреста України, заснованої в 1961 році, користуються заслуженою повагою на міжнародному рівні.

image_pdfimage_print