Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Презентація книги Сергія Мирного “Жива сила”

Автор: Editor Опубліковано: Квітень - 17 - 2010

Chayuvannia-1На перший погляд, це здається неможливим. Проте, після знайомства з автором книги «Жива сила» Сергієм Мирним, яке відбулося 16 квітня у Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації, всі учасники зустрічі в новому світлі побачили події днів минулих. Один зі способів звільнитись від впливу негативних спогадів – записати їх. Коли розповідаєш про травмуючі моменти свого життя, тоді спогади знаходять своє місце в свідомості людини. Саме такий шлях обрав автор Чорнобильських оповідок. Він розповідає про пригоди радіаційних розвідників у зоні навколо чорнобильського реактора в перші місяці після його вибуху. Сергій Мирний працював над романом більше 10 років. За кіносценарії про Чорнобиль отримав премії конкурсів «Коронація слова» (Київ) і журналу «Кіносценарій» (Москва). В 1986 році був командиром взводу чорнобильської радіаційної розвідки. Науковець-експерт з екологічних катастроф і Чорнобиля.

Бачити себе лише постраждалими чи героями-переможцями – вибір кожного, кого торкнулося це жахіття. Чорнобильська катастрофа – це не тільки трагедія. Це героїзм і мужність людей. За словами автора, хвилина мовчання по Чорнобилю вже надто затяглася. Треба жити далі.

Що він відчував у ті дні? «Місто випромінювало напругу і потужність. Відчуття маси людей як одного цілого. Це колосальне відчуття, яке не кожному в житті випадає! Це був такий кайф бути там!»

Що від відчуває в Чорнобилі зараз? «Ніяких «бігморд» і реклами. Природа вільно зітхнула без людини. Це місце виховує в людині скромність. Вражає дивовижна живучість усього живого взагалі і людини зокрема».

«Чорнобиль – це рай» – кажуть ті, хто попри все туди повернувся.

Серед присутніх були ліквідатори та евакуйовані, які погоджувались з тим, що після масової травмуючої події люди потребують, як ніколи, психологічного відпочинку. Вони ділилися своїми спогадами про ті дні. Про щось – зі сльозами, про щось – зі сміхом.

Chayuvannia-3

Психолог ЦСПР О.В.Слєпова розповіла, які враження залишила книга «Жива сила» у підлітків молодіжного клубу «Позитив». Як виявляється, «чорнобильську тему» діти не дуже сприймають, але в доступному і щирому, без ретуші викладенні автора книга захопила усіх без винятку; і тема, далека і нецікава для підлітків, пройшла крізь серця, свідомість, пролилась крізь їхні сльози над сторінками, пролунала сміхом над курйозними моментами сумної події.

Ганна Бєлобородова

За матеріалами “Боярка-інформ”

Vkontakte Facebook Twitter