Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Круглий стіл «Після Чорнобиля. Молодь та екологія»

Автор: Editor Опубліковано: Квітень - 15 - 2010

Molod-ta-ekologia-2

Такі питання, особливо актуальні для мешканців IV чорнобильської зони, обговорювались у Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації населення 15 квітня.

Як місцева влада бачить шляхи подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та екологічних проблем регіону, розповів заступник міського голови В.В. Шульга. Він звернув увагу учасників «круглого столу» на особливу роль нашого міста в Києво- Святошинському районі. Адже саме тут зосереджена найбільша кількість закладів охорони здоров’я, як районного, так і обласного рівня. З давніх часів Боярка відома як санаторно-курортна зона. І завдання міської ради – знаходити можливості для розвитку саме у цьому напрямку. Розробляються проекти для створення умов відповідної фільтрації води, планується будівництво нових свердловин, очищення водних джерел. Проте, без промислового виробництва не буде поповнень в місцевому бюджеті, а без фінансування неможливе виконання і соціальної місії також. Валерій Володимирович зауважив, що розширення меж міста, де плануються рекреаційні зони, приверне увагу інвесторів, і реалізація багатьох спільних проектів і програм стане можливою. Важливим кроком є впровадження проекту «Оздоровлення дітей продуктами бджільництва» на базі ДНЗ №3 за кошти міської ради. Цей проект планується впровадити в інших ДНЗ та молодших класах ЗОШ.

Ангеліна Миколаївна Лахтадир, директор центру соціально-психологічної реабілітації, впевнена, що для розвитку міста необхідно консолідувати представників різних сфер діяльності та громадських організацій для роботи над спільним проектом з екології та охорони здоров’я дітей.

Molod-ta-ekologia-1

Голова фонду інвалідів Чорнобиля І.І. Дерда зауважив, що на місцевому рівні неможливо вирішити державні проблеми, адже відсутність фінансування створює безвихідні ситуації.

Про важливу роль просвітницької роботи, пропагування здорового способу життя і формування соціально активної громади говорила депутат райради Т.М. Бігун. Вона підкреслила, що кожна територіальна громада, яка себе поважає, зміни починає з себе. Її думку підтримала Т.В. Малишева, методист РЦЕНТУМ: «Своїм словом і прикладом ми можемо впливати на тих, хто поруч. Необхідно підняти роль волонтерського руху».

К. А. Самійленко, завідуюча кардіологічним відділенням обласної дитячої лікарні, розповіла про чинники, котрі найбільшою мірою впливають на стан здоров’я тінейджерів і наголосила, що теми екології та здоров`я молоді – неділимі.

Керівник інформаційно-аналітичної служби ЦСПР М. І. Кириленко презентувала інформаційні матеріали, розроблені працівниками Центру і звернула увагу на важливу роль психологічної служби. Ефективними є групові тренінгові заняття з дітьми та підлітками, які перебувають на лікуванні у дитячій обласній лікарні, та навіть одноразові зустрічі з психологами центру.

Ганна Бєлобородова

За матеріалами Боярка-інформ

Vkontakte Facebook Twitter