Чорнобильська катастрофа та міжнародне співтовариство

22 квітня у Києво-Святошинському ЦСПР відбувся круглий стіл на тему «Чорнобильська катастрофа та міжнародне співтовариство». Директор Центру Лахтадир А.М. висвітлила питання участі міжнародних організацій у подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи, розповіла про роль міжнародного співтовариства у створенні центрів соціально-психологічної реабілітації, про те, яка в свій час була пророблена робота за Чорнобильською програмою ООН та за Чорнобильською Програмою Відродження та Розвитку ПРООН в Україні. Крім того, багато було розказано про співробітництво ЦСПР з американською неурядовою організацією FOCCUS (Друзі Чорнобильських центрів в США), про ті соціальні проекти, котрі Центр реалізував за фінансової підтримки цієї організації. Після цього Ангеліна Миколаївна показала презентацію своєї поїздки за програмою «Відкритий світ» до США, де вона побувала в березні 2010 року і де мала можливість ознайомитися з роботою неурядових ГО. Розповідь Ангеліни Миколаївни дуже зацікавила всіх присутніх: по-перше, цікаво було узнати про саму країну, її політичне, економічне, культурне життя; по-друге, всіх цікавило, як працюють ГО в такій великій державі як США. Потім робота круглого столу перейшла у жваве обговорення почутого, обмін враженнями і планами на майбутнє.
Українсько-Кубинські вечорниці

Kubynski vechornyci221 квітня на базі центру соціально-психологічної реабілітації клубом «Позитив» були проведені Кубинсько-Українські вечорниці, присвячені дружбі та плідній співпраці України і Куби, адже вже 20 років кубинська сторона дуже привітно приймає українських діточок, що постраждали внасліок Чорнобильської катастрофи, на оздоровлення. От ми і вирішили віддячити таким цікавим та захоплюючим заходом нашим друзям. Для початку зробили з картону дизайн конферанс-зали у кубинському (пальма з кокосами та бананами) та українському (калина, гарбуз) стилях. Розробили сценарій, запросили усіх позитивівців та бажаючих, за умовою додержання дрес-коду у національних костюмах. Розподілили учасників на «кубинців» та «українців». Кожна з сторін знайомила нас зі своєю культурою, традиціями, кухнею. Ведуча кубинської сторони – Шеремет Ірина так переконливо розповідала про Кубу, що одразу перед очима з’явилися неймовірні пейзажі та солонуватий присмак океанських бризок. А українська ведуча – Сокур Ірина так душевно, цікаво, з любов’ю та гордістю розповідала про рідну Україну, що здавалося ніби все це чуєш уперше. Всі відчули, що почали ще більше пишатися своєю Батьківщиною.Kubynski vechornyci3

Обов’язковою умовою вечорниць було виконання національного танцю та презентація костюмів. Тож був у нас і гопак у виконанні Коженевської Тетяни та Бугаєнко Олександра, який робив все можливе і неможливе для того, щоб отримати її згоду і не піти додому з гарбузом. І кубинське «Ча-ча-ча» у виконанні Васильчук Марини та Владиченка Андрія. Відвести погляд було неможливо, так захоплююче рухалися дівчата і хлопці у ритмі танцю. Танок дозволив показати весь шарм танцюристів, дав можливість кубинці пофліртувати, гордо дефілюючи перед кавалером, котрий показав справжню чоловічу рішучість у бажанні підкорити серце непідступної.

Kubynski vechornyci4

Цікавою та різноплановою була і конкурсна програма. Обирали і Королеву Куби, якою стала Ірина Сокур, яка одна з трьох дівчат втримала на голові книжку, танцюючи під латино-американські мотиви. Під ці ж мотиви обрали Сеньйориту Шоколадку (Ференс Христину) та Сеньйора Шоколода – (Погорілого Максима), якими виявилися найзасмагліші учасники дійства в результаті мистецтва візажу справжніх професіоналів-початківців – Демидюк Вікторії та Владиченка Андрія. Вечорниці вдалися на славу. Порівняння обох культур ще раз доводить, що вони дійсно дуже схожі – такі ж веселі, гостинні, дружні, співочі та танцювальні.

Kubynski-vechornyci1

Оксана СЛЄПОВА
22 квітня світова громадськість відзначає Міжнародний День Землі

International Earth DayШороку 22 квітня весь світ відзначає Міжнародний День Землі (International Earth Day). Цей день покликаний об’єднувати людей планети у справі захисту навколишньго середовища. За традицією, цього дня всі бажаючі беруть участь у прибиранні, благоустрої і озелененні своїх дворів, міських парків, закритті автомобільного руху на жвавих вулицях крупних міст, проведенні інших екологічних заходів – зокрема тематичних виставок, конференцій, фестивалів та різноманітних акцій.

День Землі (Earth Day) був заснований в 1970 році в США сенатором штату Вісконсін Гайлордом Нельсоном. У 1990 році цей день став міжнародною акцією, в якій взяли участь 200 мільйонів чоловік з 141 країни світу. До 2000 року акція налічувала вже сотні мільйонів учасників з 181 країни. А в 2009 році Генеральна Асамблея Організації Об`єднаних Націй (ООН) проголосила Міжнародний день Матері-Землі, постановивши відзначати його 22 квітня.

Цього року в Україні також відбулася низка заходів, присвячених екологічним проблемам та справі збереження довкілля. Одним з таких заходів став проект зі створення агітаціних промо-матеріалів екологічної тематики, що реалізувався за ініціативою Оргкомітету Earth Day та в якому прийняли дієву участь фахівці нашого центру.

До Міжнародного Дня Землі ІАС ЦСПР підготував серію дизайнерськіх макетів, призначених для нанесення на одяг та агітаційно-сувенірні вироби. Всі ці макети зараз знаходяться у відкритій електронній базі і можуть бутити використані дизайнерами у своїх розробках. Деякі зразки агітаційних матеріалів, які виготовлені за нашими ідеями та ескізами, можна подивитися на маркетплейсі сервісу Prostoprint.