Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Партнер на все життя

Автор: Olga Опубліковано: Січень - 18 - 2010

Автори: Марія КИРИЛЕНКО, Ганна ЯЦЕНКО

У попередній нашій статті ми пообіцяли читачам розповісти, як укласти «небесний шлюб», тобто зуміти вибрати партнера на все життя. Повірте, це цілком реально.

Почнемо з невеликого порівняння. Уявіть собі, що перед вами дерево з плодами. І що особливо приємно — абсолютно не забороненими. Який плід, приміром, яблуко, вам дістанеться — зелене чи спіле, солодке чи кисле, здорове чи червиве, ціле чи подзьобане пташкою? Усе залежить від ваших дій, але передусім — від тієї мети, яку ви перед собою поставили. Якщо ваша мета — перепробувати яблук якнайбільше (за принципом «як не з’їм, то понадкушую»), ви ризикуєте набити оскому або отримати нетравлення шлунка. Навіть якщо вам трапиться згодом дуже смачний плід, ви у своїй пересиченості навряд чи зможете гідно його оцінити.
Якщо ви спокійно їсте одне з яблук, але в цей час поглядаєте на решту, то задоволення може бути зіпсоване сумнівами, що ті можуть бути значно смачнішими. Для вас цілком природно, не доївши одне яблуко, зірвати інше, яке видається кращим. Так і в шлюбі. У разі невдачі повторний шлюб — цілком прийнятний варіант. При цьому проблема вибору стоїть не особливо гостро: не сподобається зірваний плід (обраний партнер) — знайду кращий.

А тепер уявімо собі, що ви поставили перед собою мету з’їсти тільки одне яблуко з усього дерева. Тут вибір набуває вигляду усвідомленої дії. Спочатку потрібно уважно роззирнутися, прикинути, до яких плодів удасться дотягтися, потім порадитися із самим собою, яке яблуко особисто для вас найбільш бажане: зеленувате й хрустке, чи перезріле й налите соком, чи найчервоніше, яким спочатку можна довго милуватися. Вам слід усвідомити, що одночасно всі якості в одному яблуку поєднатися не можуть, і задля незаперечних переваг доведеться змиритися з деякими недоліками. Можливо, ви дійдете висновку, що краще взяти яблуко не ідеальної форми, але солодке, а може, найспіліше, хай і з гнилизною.

Знаючи, що другої спроби не буде, ви цілком інакше їстимете цей плід: станете смакувати, розтягувати задоволення, самі себе умовляти, що, звісно ж, саме це яблуко найсмачніше, ви будете намагатися не дивитися на решту. Навіщо? Вони вже не для вас. Ви будете поводитися з цим яблуком бережно й ніжно, намагаючись не забруднити, не впустити на землю, не загубити, не створити ситуацію, при якій хтось може забрати його у вас. Навіть якщо плід виявиться не зовсім таким, як вам хотілося, ви собі нагадаєте: це був мій вибір, я знав, на що йшов, чи простіше — бачили очі, що купували…

Отже, висновок один — щоб вибрати чоловіка чи дружину на все життя, потрібно поставити собі це за мету. Але слід добре вникнути в таке поняття, як усвідомлений вибір партнера. Сумно, нудно й зовсім неромантично підключати аналіз до такого піднесеного почуття, як кохання. Але якщо на карту поставлене все ваше життя, гра варта свічок.

Усвідомлений вибір партнера — це вибір не за розумом, а з розумом. Це кохання з розплющеними очима. Ви повинні зуміти подивитися на свого коханого чи кохану відстороненим поглядом і спробувати побачити його таким, яким він є насправді, — із усім набором переваг і недоліків, із його химерностями й чудасіями, дратуючими рисами й незрозумілими для вас діями. Не бійтеся, це зовсім не означає, що потім вам доведеться відмовитися від коханої людини. Так, буває, що це єдиний шлях врятувати себе від нещасливого, може, навіть трагічного сімейного життя, але значно частіше аналіз рис партнера — це всього лише запорука того, що ви не наробите помилок і зможете побудувати міцну сім’ю.

Усвідомлений вибір — це не пошук ангела в плоті. Це — готовність прийняти партнера таким, яким він є насправді. Якщо до взяття шлюбу ви знаєте, на що йдете, ви завжди пам’ятатимете, що це був ваш вибір, що вам доведеться навчитися миритися з недосконалістю чоловіка чи дружини і найголовніше — не ставити за мету перевиховати його! Він такий, яким він є. Якщо ви в нього такого закохалися, ваше завдання — навчитися продовжувати його таким самим і кохати.

Свідомий вибір супутника життя — це перший крок до свідомого шлюбу; це налаштованість на терпимість до слабостей партнера, прагнення побачити в ньому ту неповторність, яка робить його гідним вашого кохання; це вміння знаходити у своєму серці почуття, які допоможуть прожити ще один день із цією нестерпною людиною.

У нашій першій статті ми говорили про сімейний договір як запоруку конструктивного сімейного союзу. Перед весіллям можна обговорити чимало моментів майбутнього спільного життя і навіть поставити певні умови, проте не можна розраховувати, що ваш партнер зміниться кардинально, — це малоймовірно. Ваш обранець чи обраниця може пообіцяти кинути пити, курити, балуватися травичкою, гуляти ночами з друзями, не вплутуватися в сумнівні фінансові операції, порвати з колишніми подругами, не бігати з роботи на роботу і відповідально ставитися до своїх обіцянок. Звісно, шлюб для багатьох — це великий стимул стати кращим, і так хочеться вірити людині, котру любиш! Вірте, але не забувайте про частку ризику, на який ідете. Це може уберегти вас від багатьох необачних кроків.

Навіть обираючи супутника на все життя, не можна забувати, що не все залежить тільки від нас. Обставини згодом можуть кардинально змінитися або ж у ваше життя може втрутитися трагічний випадок. Однак, налаштовуючись на тривале сімейне життя з однією людиною, ви отримуєте додаткові шанси виграти в лотереї під назвою «щасливий шлюб».

Ми висловили тільки один із поглядів на проблему вибору партнера. Вирішувати все одно вам. Ви можете впірнути в шлюб, як у вир — з головою. Але тоді не забувайте, що це було ваше рішення, і ви рівною мірою зі своїм партнером відповідаєте за успішність вашого сімейного життя.

Припустимо, ми все ж таки зуміли вас переконати, що для вашої ж користі варто спробувати, знявши рожеві окуляри, тверезим поглядом оцінити переваги й недоліки свого обранця чи обраниці. Якщо ви сумніваєтеся у своїх силах і об’єктивності, не переживайте: у наступній нашій статті ми постараємося вам допомогти.

Vkontakte Facebook Twitter