Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

За чисте довкілля!

Автор: Olga Опубліковано: Вересень - 27 - 2009

Приберемо смітники і посадимо квіти!

25 вересня в Центрі соціально-психологічної реабілітації населення відбувся семінар-тренінг за участю всіх дорослих виконавців проекту «Діти за своє життєве середовище» Громадської Дитячої Організації «Юнісфера», на якому були присутні заступники директорів шкіл з навчально-виховної роботи м. Боярка, директор Києво-Святошинського центру психологічної реабілітації Ксенія Самойленко та міський голова Тарас Григорович Добрівський. Знаючи, що один з напрямків діяльності «Юнісфери», – це виховання екологічної культури населення, Тарас Григорович запропонував спрямувати зусилля в цьому руслі, починаючи з дітей молодшого віку.
Проект виконується в рамках програми малих проектів Посольства Нідерландів (Матра КАП), а також за підтримки Боярської міської ради.

Найважливішим етапом зустрічі стало формування інформаційно-методичної бази: конспекти, лекції, авторські сценарії рольових ігор та вікторин. Керівник проекту Семенова Ніна Олександрівна (голова ГДО «Юнісфера», кандидат біологічних наук) творчо поставилась до цього питання, не забувши й про самих маленьких жителів нашого міста. «Малеча дуже полюбляє розмальовки. Ми скористались цією схильністю дітей і використали цю форму роботи із виховною метою. Видання, що є у продажу, не підходять за тематикою. Тому ми працюємо над цілою серією видань за місцевими вимогами тематично підпорядкованими нашим потребам».

З цим завданням блискуче впоралися місцеві таланти – вчителька гімназії та художниця О.Ф Прокопенко та поетеса і художниця, вчителька вищої категорії В.Б.Сизон. Також були використані малюнки та вірші дітей. Величезна подяка за підтримку цього проекту директору Районної класичної гімназії С.М.Сушко. З метою формування економічної свідомості жителів Боярки за допомогою сценічного мистецтва покажуть свої вистави Екотеатр «Краплинка» (художній керівник Зелінська В.В.) та агітбригада «Вітаміни». В їхньому репертуарі авторські сценарії про проблеми, які стосуються кожного і про їх вирішення. Також діти матимуть завдання збирати прислів’я, приказки про чисте довкілля, воду, квіти, дерева. Виконуючи цю роботу, вони торкнуться цінної спадщини українського народу. Виховання активної життєвої позиції кожного члена громади, починаючи з дитинства, вміння сформувати власне життєве середовище – це вільний шлях до вирішення проблем усієї територіальної громади. Бо зміниться менталітет.
Залишається тільки поспівчувати тим керівникам навчальних закладів, хто проігнорував цю важливу подію, яка надає шанс їхнім вихованцям торкнутися дорослого життя і відчути відповідальність за своє місто.
Г. Бєлобородова
Vkontakte Facebook Twitter