Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Виховання екологічної активності дітей

Автор: Olga Опубліковано: Травень - 8 - 2009

7 травня у приміщенні Києво-Святошинського Центру соціально-психологічної реабілітації населення (м.Боярка) відбулася зустріч учасників проекту «Діти за своє життєве середовище», який реалізується Дитячим громадським об’єднанням «Юнісфера». Керівник проекту – голова ДГО Ніна Семенова. Проект розрахований на виховання екологічної активності дітей, у ньому задіяні нетрадиційні форми просвітницької діяльності (уроки-бесіди з елементами практичних занять, рольові ігри, практичні брейн-ринги, уроки-вистави, пропагування екологічних знань засобами сценічного мистецтва), які з цікавістю сприймаються дітьми. Кожна дитина-учасник отримала книжки-розмальовки, створені і видані ДГО «Юнісфера». Всі малюнки в них – за місцевою тематикою. Тож діти не тільки розфарбовували їх із задоволенням, але й малювали Боярку як місто майбутнього і складали казки.

Творчість вчителів вилилась в цікаві авторські розробки, за якими проводились заняття. Конспекти занять також склали працівники Києво-Святошинського районного еколого-натуралістичної центру та фахівці Центру соціально-психологічної реабілітації. Найцікавіші та найактуальніші з них увійшли до інформаційно-методичного посібника «Дітям – безпечне життєве середовище», який було видано в рамках програми малих проектів Посольства Королівства Нідерландів (МатраКАП).

Зокрема, до посібника увійшла розробка тренінгового заняття «Що впливає на наше здоров’я?», здійснена психологом Києво-Святошинського центру СПР Ганною Яценко та конспект циклу бесід з екологічної тематики «Екологія природи – екологія душі», розроблений Марією Кириленко, керівником інформаційно-аналітичної служби ЦСПР.

Участь у проекті взяли майже всі загальноосвітні та дошкільні заклади міста. Спільна праця згуртувала дітей і викладачів та допомогла з’явитися у нашому місті новим творчим колективам. Наприклад, у ДНЗ «Джерельце» та ЗОШ №5 вже існує власний еко-театр; розпочав свою роботу Загін юних волонтерів «Сяйво». А у ДНЗ «Берізка» у дітей є своя клумба, де малюки власноруч саджають квіти та доглядають за ними.

Найактивнішими виявились учні та викладачі районної класичної гімназії – звідти родом і вже відомий у Боярці еко-театр «Краплинка», і художники та автори текстів для розмальовок – О.Ф. Пилипенко та В.А. Сизон. Ніна Семенова висловила велику подяку за підтримку та допомогу директору Києво-Святошинської районної класичної гімназії С.М.Сушко.

У ході зустрічі учасники проекту підвели підсумки виконання проекту та обговорюви плани на майбутнє. Боярський міський голова Тарас Добрівський подякував Ніні Олександрівні та всім, хто взяв участь у проекті: «Цю працю неможливо переоцінити – адже проблема виховання любові до свого міста, до природи чи не найбільша. Вже з дитячого віку необхідно виховувати активну життєву позицію, любов та дбайливе ставлення до рідного краю». Від імені Боярської міської ради та ДГО «Юнісфера» Тарас Григорович вручив почесні грамоти найактивнішим учасникам проекту «Діти за своє життєве середовище».

Серед нагороджених були і спеціалісти Києво-Святошинського центру СПР – директор центру Ксенія Самойленко, заступник директора Ганна Яценко, психолог Тетяна Шпиця, керівник інформаційної служби Марія Кириленко.

За матеріалами статті Ганни Бєлобородової в Боярка-інформ.

Vkontakte Facebook Twitter