Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

«Церемонія Миру» до 23-х роковин Чорнобильської катастрофи

Автор: Olga Опубліковано: Квітень - 24 - 2009

23 квітня у місті Боярка, що під Києвом, відбулася Церемонія Миру, приурочена до 23-х роковин аварії на Чорнобильський АЕС. Головний організатор церемонії – громадська організація «Юніверс Стар» (Японія). Церемонію провели президент та засновник організації «Юніверс Стар» Кадзутоши Йошида та офіційний представник цієї організації в Україні Лідія Коржук. Кадзутоші Йошіда переконаний, що долі України і Японії схожі, адже обидві країни постраждали внаслідок атомних вибухів. В Україні ця трагедія сталася через катастрофу на ЧАЕС, в Японії – через ядерні бомбардування міст Хіросіма і Нагасакі. «Чорнобильська трагедія має стати найбільшим уроком для людства, щоб ніколи не повторилося щось подібне», – переконані організатори та учасники акції з України та Японії.

Церемонія розпочалася маршем Миру боярським Хрещатиком. Святкову ходу очолювали юні богунівці, котрі під звук барабанів, чітко карбуючи крок, несли прапори 120 країн світу. Сама церемонія відбулася у боярському парку Перемоги. З урочистими промовами виступили японські гості та представники Київської обласної та Києво-Святошинської районної державних адміністрацій. Вітав гостей Боярський міський голова Тарас Добрівський.

Від Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій участь у церемонії взяла директор Департаменту у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Хромуляк І.Я., котра привітала учасників церемонії та зазначила, що Чорнобильська катастрофа – це трагедія, яка спіткала не тільки Україну, але і все людство. Як зазначила Ірина Ярославівна, позиція МНС України полягає у тому, що тільки цілеспрямована взаємодія усіх міністерств, відомств, обласних і районних державних адміністрацій, громад та міжнародних організацій у питаннях подолання наслідків Чорнобильської катастрофи дозволить комплексно вирішити складні проблеми у найбільш напруженій сфері суспільства – відродженні та розвитку Чорнобильських регіонів, активізації життєвої позиції їх мешканців.

Після концертної програми та брифінгу для преси гості відвідали структурний підрозділ МНС України – Києво-Святошинський центр соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. За «круглим столом» відбулося змістовне спілкування японської делегації з українськими бізнесменами. З інформацією про діяльність по подоланню соціально-психологічних наслідків аварії на Чорнобильській АЕС виступила директор центру Ксенія Самойленко.

Урочисті заходи, приурочені до 23-х роковин аварії на ЧАЕС, продовжилися у Боярській районній класичній гімназії, де відбулося нагородження ліквідаторів аварії та концерт. У Боярському краєзнавчому музеї гості мали змогу ознайомитися з історією міста і почути про видатних людей, життя яких пов’язане з Бояркою.

Японська громадська організація “Юніверс Стар” уже 25 разів побувала в Україні з місією миру. Першим був візит до Чорнобиля у сумнозвісному 1986 році – одразу після аварії. Тоді на станції був встановлений «Стовп Миру», на якому чотирма мовами – англійською, японською, українською і російською – викарбовано гасло: «Хай буде мир у всьому світі». Рік за роком такі акції проводились у різних країнах святу. Їх головною метою є збереження миру, розвиток освіти, мистецтва та спорту, а також захист навколишнього середовища. У церемоніях Миру брали участь глави держав і міжнародних організацій державного рівня. Остання відбулась у 2006 році в нашій столиці у Президентському полку. У переліку країн, яким вручено Стовп Миру, – Україна, Ватикан, Андорра і США (1986р.), Індія (1988р.), Бельгія (1989р.), Китай (1999р.), Японія, Самоа, Монголія, Швейцарія (2000р.), Намібія, Литва (2001р.), Філіппіни (2002р.). Цієї своєрідної відзнаки удостоєні видатні політики, урядовці та громадські діячі багатьох країн, серед яких мати Тереза, Далай Лама, Генеральний секретар ООН Кофі Аннан, Папа Римський Іван Павло II, екс-президент США Джиммі Картер та інші. В Україні престижну нагороду миру отримали керівник Секретаріату Президента України, екс-міністр МНС В. Балога та екс-мер м. Києва О. Омельченко.

Vkontakte Facebook Twitter