Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Семінар для вчителів ОБЖ

Автор: Olga Опубліковано: Лютий - 17 - 2009

17 лютого у Центрі соціально-психологічної реабілітації (м. Боярка) відбувся семінар «Впровадження сучасних освітніх технологій в процес викладання ОБЖ» для вчителів шкіл Києво-Святошинського району. Учасників семінару привітала заступник директора Києво-Святошинського центру СПР психолог Ганна Яценко. Вона підкреслила, що проведення семінарів для вчителів ОБЖ на базі центру вже стало доброю традицією. І це не випадково, оскільки напрямки діяльності центру багато в чому співпадають з тематикою шкільного курсу основ безпеки життєдіяльності. Тож і психологам, і педагогам є, чим поділитися і що обговорити.

Із вступним словом до колег звернулася голова райметодоб’єднання Валентина Желінська, яка торкнулася деяких професійних питань.

Ганна Яценко зупинилася на психологічних аспектах сприйняття та засвоєння тінейджерами життєво необхідної для них інформації. Керівник інформаційно-аналітичної служби ЦСПР Марія Кириленко висвітлила важливість використання сучасних психолого-педагогічних технологій в учбовому процесі. Потім учасникам семінару нагадали про деякі конкретні методи подачі учбового матеріалу: мозковий штурм; психолого-педагогічне анкетування; обговорення та програвання ситуацій; робота в підгрупах; ігрові форми роботи; змагання; підготовка етюдів; самостійне виготовлення дітьми наочних посібників; виготовлення плакатів, пам’яток тощо.

Також було презентовано пакет інформаційних матеріалів з безпеки життєдіяльності. Кожен з учасників семінару отримав підбірку методично-інформаційних матеріалів, які зможе використовувати в практичній роботі.

Семінар проходив переважно в практичному руслі. Вчителі з ОБЖ самі заповнили анкети по дотриманню здорового способу життя, розроблені психологами центру. Цей вид анкетування спеціалісти центру називають психолого-педагогічним, оскільки запланований результат досягається вже в процесі заповнення анкети. Опитувальник складено так, щоб примусити респондента замислитися над тим, які існують складові здоров’я (фізичне, психічне, соціальне, духовне здоров’ я), який спосіб життя він веде, що можна було б змінити у своїй поведінці; як на здоров’я впливають стосунки з оточуючими, чи вміє він розслаблятися здоровим способом тощо.

Коли психологи презентували такий вид подачі нового матеріалу, як мозковий штурм, то торкнулися актуальної для будь-якого педагога проблеми – професійної деформації та емоційного вигоряння. Мозковий штурм передбачає, що учасники тренінгу (або учні) самі пропонують відповіді на поставлене запитання. Педагогам було що сказати на цю тему, адже просто нереально, щоб професія не накладала відбиток на особистість людини. І, на жаль, вплив цей найчастіше буває не надто позитивний. Але ніщо не є проблемою для мислячої людини, яка переймається високим бажанням нести оточуючим лише добро. Тож вчителі поділилися своїм досвідом щодо того, як можна уникнути (або принаймні зменшити) синдром емоційного вигоряння. Дещо їм підказали і психологи, але про це вже в іншій публікації.

Vkontakte Facebook Twitter