Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

29 січня у Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації населення відбувся семінар «Управління програмами підвищення конкурентоспроможності міста Боярка». Семінар проводили дві поважні структури: Центр інвестиційно-інноваційних програм Національного інституту стратегічних досліджень та Громадська організація «Міжрегіональний форум конкурентоспроможності» за підтримки Інституту громадянського суспільства. Вів семінар директор Центру інвестиційно-інноваційних програм Валентин Підвисоцький. Подібне зібрання в Центрі ЦСПР невипадкове, адже діяльність центру соціально-психологічної реабілітації спрямована на подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та розвиток постраждалих територій.

До обговорення запропонованої концепції розвитку Боярки запросили депутата Києво-Святошинської райради, кандидата економічних наук Анатолія Капустіна, владу міста в особі міського голови Тараса Добрівського, його заступників та профільних спеціалістів, депутатів Боярської міської ради. Участь у семінарі взяли також підприємці, журналісти і просто мешканці м. Боярка.

Валентин Підвисоцький презентував наукову розробку щодо визначення конкурентоспроможності такого міста, як Боярка, та запропонував практичний план втілення пілотного проекту, який підняв би місто на новий щабель розвитку. Валентин Генріхович підкреслив, що три рушійні сили процесу розвитку: влада, бізнес і громада – повинні чітко усвідомити, що тільки від їхньої тісної взаємодії залежить майбутнє Боярки.

Доповідач зазначив, що філософією конкурентоспроможності є економіка знання. Потрібно мати правдиву економіко-аналітичну картину з врахуванням географічного розташування Боярки, наявності усіх видів ресурсів (сировинних, трудових, наукових тощо) для того, щоб навчитися все це ефективно використовувати.

Навколо столиці розташовано багато таких містечок, як Боярка, і кожне з них розвивається здебільшого хаотично, без наукового підґрунтя. Саме тому видається дуже складною справою залучити інвестора до розвитку таких населених пунктів. У більшості малі містечка навколо Києва – це так звані спальні райони або місця розташування складів, виробництв, які зареєстровані у Києві. Тож працюють жителі таких міст переважно в столиці.

Залучення інвестора до рідного міста, створення таких умов, щоб люди і жили, і працювали в Боярці, – це спільна справа, яку можна здійснити тільки консолідованими зусиллями науковців (аналіз і план розвитку та забезпечення конкурентноздатності міста), влади (ефективне управління процесом), бізнесу (реалізація інвестиційних планів розвитку), і люди (всебічна, згуртована підтримка реалізації запланованого). Дбайливе збереження існуючого і патріотичне ставлення до Боярки здатне перетворити її на місто європейського рівня.

За матеріалами «Боярка-інформ», докладніше
Vkontakte Facebook Twitter