Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

До Дня ліквідатора: «Ця катастрофа не має кінця…»

Автор: Olga Опубліковано: Грудень - 12 - 2008
Урочисті збори нинішніх працівників та ветеранів цівільної служби з нагоди вшанування учасників наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбулися 12 грудня у спорткомплексі ГУ МНС у Київській області, що у Вишневому.
У просторій актовій залі збирається особовий склад районного управління та гості. Серед яких ті, хто у квітні 1986 року пішов виконувати наказ і рятувати світ від страшного ворога – радіації.
Ось начальник Києво-Святошинського районного управління ГУ МНС у Київській області Ігор Белениченко вітає всіх присутніх з Днем ліквідатора: «Шкода, що багато наших товаришів не дожили до цього дня. Але ми пам’ятаємо про них і знаємо, що їхній подвиг залишиться у віках. На знак глибокої поваги до пам’яті про наших загиблих товаришів-ліквідаторів оглошую хвилину мовчання».
Усі присутні встають і на мить усе навколо завмирає. Моторошна тиша нагадує про ліквідаторів, які пішли на смерть у чорне полум’я страшної катастрофи на ЧАЕС.
Ігор Володимирович нагадує, що відзначати 14 грудня як День ліквідатора Україна стала згідно Указу Президента. Цей день було обрано не випадково, адже саме 14 грудня завершилося зведення саркофагу над четвертим блоком Чорнобильської АЕС.
Заступник голови райдержадміністрації Олександр Починков висловив свою велику вдячність працівникам пожежно-рятувальної служби. «Те, що ви тоді зробили, можна порівняти лише з бойовими діями під час війни. Мені випала осблива честь від імені голови райдержадміністрації вручити вам подяки, грамоти та грошові винагороди з нагоди свята», – сказав Олександр Іванович.
Після вручення подяк та грамот голови РДА слово взяв заступник міського голови Вишневого Василь Ромасєв. Він ще раз привітав присутніх і сказав, що Чорнобиль – це мужність, героїзм та біль не лише ліквідаторів. Усі, кого своїм подвигом захистили ліквідатори, пам’ятають про те, якою ціною збережено життя в Україні. Від імені голови Вишнівської міської ради Василь Ромасєв вручив грамоти ряду працівників та ветеранів рятувально-пожежної служби.
Саме з такою місією хоч і з деяким запізненням прибув на свято і голова Боярської міської ради Тарас Добрівський. Він вручив не лише подяки та подарунки від міського голови Боярки, але й конверти з грошовою винагородою від одного з місцевих підприємців, депутата Боярської міськради Анатолія Мірзаєва.
З особливою увагою слухали присутні виступ чи не єдиної жінки, яка брала участь у урочистих зборах. Директор Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації Ксенія Самойленко тепло привітала присутніх: «Хочеться віднайти не офіційні слова, а просто і по-людськи привітати вас. Ваш подвиг у 1986 році врятував життя не лише Україні, а й багатьом сусіднім країнам. І я певна, що рятувальники у жодній країні не пішли б на вірну загибель ось так, зопалу, як зробили це наші ліквідатори. Ця катастрофа має початок, але не має кінця. Оскільки ніхто досі не може сказати, чим і коли закінчаться наслідки аварії». За словами Ксенії Анатоліївни, вчені досліджували наслідки атомного вибуху в Хіросімі та Нагасакі та дійшли висновку, що лише через 20 років після нього почнуть проявлятися медичні та екологічні наслідки того вибуху. Така ж ситуація і з наслідками Чорнобильської катастрофи. «Мені хотілося б вручити вам не ці грамоти, – продовжила Ксенія Самойленко, – а ключі від квартири чи машини тим, хто цього потребує. Та на жаль, наш Центр не може зробити цього. Але у нас працює чимало досвідчених психологів та інших спеціалістів, тож ви може приходити до нас зі своїми проблемами і ми допоможемо їх подолати», – завершила свій виступ Ксенія Анатоліївна, вручаючи подяки від імені Центру соціально-психологічної реабілітації.
Благочинний Києво-Святошинського району, настоятель храму Вознесіння Господа Ісуса Христа протоієрей Василь Русинка звернувся до присутніх зі словами, що у Бога немає мертвих, усі живі. Він нагадав, що земні закони базуються на Божих законах, серед яких наголовніший: «І ближнього полюби, як самого себе». «А ви полюбили ближнього усім серцем своїм, і пішли на смерть заради своїх ближніх та далеких і цим виконали Божу заповідь, – сказав отець Василь. – Я сьогодні маю особливе доручення від Блаженнійшого предстоятеля УПЦ Митрополита Київського та всієї України Володимира». І ось на сцену виходять Станіслав Юзишин та Валерій Лупеха. Їх нагороджено орденами Святого князя Володимира.
Після завершення промов та привітань учасники урочистих зборів вийшли надвір, де знаходиться пам’ятний знак на честь ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Там протоієрей Василь Русинка коротко помолився від імені усіх присутніх. Після молитви відбулося покладання живих квітів до пам’ятного знака.
Тетяна ЗУБКОВА

Vkontakte Facebook Twitter