Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Дамо волю закоханим!

Автор: Olga Опубліковано: Жовтень - 20 - 2008
Ось що відповіли учасники тренінгу на питання «Чого не вистачає молоді нашого міста»: лавочок, чистоти, смітників, спортивних секцій бойових мистецтв; кінної поліції; безпосереднього спілкування з мером; притулку для тварин; грошей на розбудову ЖЕКу та Водоканалу; заборони продажу в аптеках підліткам препарату «Триганде»; захисту населення від наркоманів та гопників; асфальтування доріг; полагоджених світлофорів; совісті, соціальної активності, високого рівня культури та привітних людей…
А потім тінейджери мали обрати собі таку справу, яку вони зможуть здійснити самотужки. Робоча група, яка назвала себе «Око Боярки»,
обрала проект по прибиранню паркової зони стадіону «Зеніт».
Декілька вражень після тренінгу: «Я відчув патріотичні відчуття»; «Це дуже позитивно впливає на дітей і підлітків»; «Cool. Побільше».
А ось що каже психолог Оксана Слєпова: «Незважаючи на те, що підлітки були з різних класів, робота над розробкою проектів була командною; були жваві дискусії стосовно планування, що є підтвердженням небайдужості та включення у роботу».

Спочатку молоді люди мали змогу замислитись, чого їм не вистачає у рідному місті: місць для відпочинку в старій частині Боярки, порядку, чистоти, майданчиків для BMX, футболу, скейтбордингу, роликів, брейк-дансу; облаштованого стадіону біля ЗОШ №1; освітлення вулиць; лавочок; очищення ставка та освітлення біля «містка кохання»; озеленення міста; ремонту в будинку культури; асфальтування доріг по вул.. І.Франка, Фестивальна, Зелена, Самійленка…

А потім старшокласники перейшли від мрій до діла і розробити 2 проекти, які, на їхній погляд вони в змозі здійснити власними силами. Перша група, яка назвала себе «Зроби своє місто прекрасним» розробила проект по прибиранню вулиць «старої Боярки», зупинок. Друга група під назвою «Дамо волю закоханим» обрала проект по вдосконаленню території біля «Містка кохання»: освітлення, насадження квітів, встановлення смітників тощо.
На питання про враження від тренінгу отримані наступні відповіді: «Я чудово провела час»; «Це було весело і корисно для нашого міста! Було б добре, якби такі заняття проходили частіше»; «Мої враження дуже чудові, тому що я дізналася про багато проектів, обрала один, за якій я дуже щаслива. Я думаю, що заняття ці дуже важливі для відновлення міста»; «Мені дуже сподобалося заняття, з нього я вивела дуже хороші висновки і хочу зробити щось для нашого міста»; «Такі заняття треба проводити частіше і залучати більше молоді. І робити більше проектів. Тоді боярчанам буде краще і приємніше жити в цьому місті»; «Дуже корисні заняття, я думаю, що все, що ми сьогодні робили, ми зможемо втілити у життя»; «Дуже класний тренінг»; «Мені дуже сподобалось спілкуватись з однокласниками на такі цікаві теми. Нарешті я знайшла з ними спільну мову. Дякую, мені сподобалося»; «Мені дуже сподобалося, дуже цікаво, таких би тренінгових занять побільше»; «Я була б дуже рада, аби ми ще раз зібралися щоб і надалі розробляти різні проекти».
Що ж, ми бачимо, що молодь має бажання працювати на благо рідного міста, але їм потрібно допомагати на етапі самоорганізації.

Vkontakte Facebook Twitter