У Боярці відбувся семінар «Формування здорового способу життя “

23 вересня 2008 року у Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації населення (Боярка, вул.Хрещатик, 83) відбувся семінар «Формування здорового способу життя населення потерпілих територій як важливий напрямок подолання наслідків Чорнобильської катастрофи в сучасних умовах».

В останні роки у нашому суспільстві спостерігається зростання таких негативних явищ в учнівському і молодіжному середовищі, як наркоманія, алкоголізм, ризикована сексуальна поведінка, тютюнопаління тощо. Ці явища викликають занепокоєння не тільки у педагогічних працівників, а й у широкого кола громадськості.

Сьогодні Україна посідає перше місце у світі за темпами поширення ВІЛ/СНІДу. За оціночними даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Україні вважається ВІЛ-інфікованим 1% дорослого населння.

На профілактичний облік служб у справах неповнолітніх щорічно ставиться близько 50 тис.дітей, які бродяжать та жебракують, схильні до правопорушень, вживають наркотичні речовини та алкогольні напої. Щорічно ставиться на профілактичний облік в органах внутрішніх справ близько 40 тис. підлітків за скоєні правопорушення.

Що робити у цій ситуації? Один із виходів – формувати у дітей та підлітків навички здорового способу життя. За визначенням ВООЗ, здоров’я – це стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб або фізичних вад.

23 вересня 2008 року у Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації населення (Боярка, вул.Хрещатик, 83) відбувся семінар «Формування здорового способу життя населення потерпілих територій як важливий напрямок подолання наслідків Чорнобильської катастрофи в сучасних умовах».

На семінар приїхали представники центрів СПР Київської області: практичні психологи, соціальні педагоги, працівники інформаційно-аналітичних служб. Очолили делегації керівники центрів: Бородянки – Бойко Л.І., Іванкова – Бабич Г.Г., Славутича – Одиниця В.В.

У робототі семінару приймали участь:

Іщенко А.В., начальник відділу комплексного медико-санітарного забезпечення постраждалих громадян департаменту у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи МНС України;
Михальченко О.О., відділ комплексного медико-санітарного забезпечення постраждалих горомадян депатаменту у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи МНС України;
Клоченок Г.П., начальник управління захисту населення, постраждалого від Чоорнобильської катастррофи, Головного управління праці та соціального захисту Київської облдержадміністрації;
Синківська О.А., заступник гол.лікаря КЗ КОР «Київська обласна дитяча лікарня»;
Гончарук Т.В., методист інформаційно-методичного центру відділу освіти К-Святошинської райдержадміністрації;
Шульга В.В., заступник Боярського міського голови;
Цушко І.І., директор інформаційного агенства «Боярка-інформ»

Директор К-Святошинського ЦСПР Самойленко К.А. презентувала учасникам семінару основні напрямки діяльності К-Святшинського центру соціально-психологічної реабілітації наслення.

Керівник інформаційно-аналітичної служби центру Киририленко М.І. ознайомила присутніх з новітніми технологіями пропаганди здорового способу життя.

Психолог центру Яценко Г.Л. презентувала тренінгові заняття з формування здорового способу життя у молоді.

Після виступів директорів центрів СПР Київської області відбулося загальне обговорення проблем. Підсумки семінару підвела начальник управління захисту населення, постраждалого від Чорнобилської катастрфи, Головного упрвління првці та соціального захисту Київської облдержадміністрації Клоченок Г.П.

І.Цушко