Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Лебедина вірність

Автор: Olga Опубліковано: Червень - 8 - 2008

Ірина Коваленко, 2008

7 червня в Центрі соціально-психологічної реабілітації силами Жіночої громади міста Боярка було проведено ліричний вечір «Лебедина вірність». Цей зворушливий захід було присвячено Ірині Коваленко – вірній подрузі, музі, натхненниці, дружині боярського поета-дисидента Івана Коваленка. Ірина Павлівна була почесною гостею поетичної зустрічі, під час якої звучали ліричні поезії Івана Коваленка, котрі він все життя присвячував своїй «тихій зірці», «немеркнучій зорі» любій Ірині.

Творчий вечір підготувала і вела майстер декоративно-прикладного мистецтва Ніна Знова. Особливо приємно, що до високої поезії доторкнулися юні душі, для яких все ще попереду, – вірші поета читали члени молодіжної організації «Молода ера» та учні Боярської ЗОШ №1. Голова Жіночої громади Ангеліна Лахтадир прочитала вірш «Учитель», який, за її словами, багато в чому співзвучний її життєвому кредо. На вечорі прозвучали також вірші боярських поетів Володимира Токовенка та Віталія Приймаченка. Боярська поетеса Леся Коваленко прочитала свої вірші, присвячені поету та його дружині, розказала про своє багаторічне знайомство з сім’єю поета. Вона підкреслила, що подружжя Коваленків – це рівновеликі величини. І якщо Іван Юхимович – видатний поет, то Ірина Павлівна – геніальний педагог, людина надзвичайної чуйності, до якої і по сьогодні йдуть люди за розрадою і підтримкою. Окрасою вечора були музичні номери. Тетяна Володай, Людмила Горлінська і Володимир Вишняк сприяли ще більш романтичній атмосфері цього поетичного дійства. Під звуки гітари прозвучали пісні, серед яких були і ті, що написані на вірші поета, зокрема, (згадайте назву вечора) вірш «Лебедина пісня» (музика та виконання Тетяни Володай). Додали приємності солодощі до чаю і безліч квітів для дружини поета від Жіночої громади Боярки.

Поетичний захід відвідав Боярський міський голова Тарас Добрівський з дружиною Вікторією, активною діячкою Жіночої громади. Тарас Григорович висловив щире захоплення лірикою Івана Коваленка та непересічною особистістю його вірної дружини Ірини Павлівни. «Наша Боярка славна творчими людьми – поетами, музикантами, художниками. Іван Коваленко – один із тих, хто складає славу нашого міста. Його вірші сповнені надзвичайною енергетикою, благородними і чистими почуттями. Саме на такій поезії має виховуватися наша молодь», – сказав міський голова. Він також поінформував присутніх про рішення Боярської міської ради виділити кошти на видання вибраних творів Івана Коваленка.
Останній вірш поета, який він закінчує словами, зверненими до своєї дружини, прочитала Людмила Яременко… Слухачі були настільки зворушені поетичною історією кохання, що подекуди не обійшлося без сліз, але враження залишилося тепле і оптимістичне. 62 роки вірності, відданості та любові в світлі і темні дні, в юності і старості, попри всі життєві випробування – приклад такого кохання сповнює надією і вірою в те, що існує справжнє духовне єднання, любов на все життя і абсолютна вірність:
…А я схилюсь перед тобою,
Свою любов кладу до ніг,
Усі скарби, що я беріг,
І квіти всі – перед одною…
Vkontakte Facebook Twitter